سلام
www.rooshana.orq.ir|| داستانک جملات بزرگان Предложения великих 

جملاتی درباره ی قرآن

 

رسول اکرم (ص):

هیچ دیده ایی نیست که از خواندن قرآن اشکش سرازیر نشود مگر این که روز قیامت روشن شود.

 قرآن را روشن و شمرده بخوانید و مانند شعر تند و بریده بریده نخوانید. در مطالب شگفت انگیزش تامل کنید و دل ها را با آن نیشتر زنید و تمام سعی شما این نباشد که سوره را به آخر برسانید.

 

امام علی (ع):

قرآن فصل و جداکننده است و شوخی و بیهوده نیست. گویای به روش و سنت عدالت و دستور دهنده به فضیلت است.

قرآن نور روشنایی است برای کسی که بدان روشنایی خواهد و گواه است برای کسی که با او به ستیزه برخیزد و پیروزی است برای کسی که بدان احتجاج کند.

در آیات قرآن تدبر کنید و از آن عبرت آموزید زیرا که قرآن رساترین پندها و عبرت هاست.

 

سرکو ویلیام( شخصیت مشهور انگلیسی):

به گفته ی تمام خاورشناسان دنیا ، قرآن به منتهای درجه ی فصاحت و بلاغت نازل گشته است و سبک و اصول انشاآن به پایه ی اعجاز رسیده.

پروفسور واشنگتن ایرونیک:

قرآن کتابی است که از خدود اقیانوس اطلس تا نهر کاشمر مردم را در زیر سایه ی خود ، سعادتمند نگه داشته است. قرآن حاوی بالاترین مبادی و با ارج و سودمندترین آنهاست.

 

راکستون:

سالیان درازی در جستجوی حقیقت بودم تا این که حقیقت را در اسلام یافتم ، سپس قرآن مقدس را دیدم و شروع به خواندن آن کردم .این کتاب بود که تمام پرسش های مرا جواب گفت. قرآن ابهت و ترس به انسان الهام می کند و در عین حال ثابت می نماید که هر چه می فرماید راست است.

 

پروفسور رابرستون (کشیش اسکاتلندی):

قرآن مقدس در مورد دورویی ، کینه، نکبر، غرور ، بی عدالتی و انواع آن بسیار سختگیر و در مورد صفات نیک از قبیل صبر ، حق شناسی ، صداقت و ترس از خدا بسیار مصر و جدی است.

 

روبرستون سمیث(مستشرق اسکاتلندی):

از بهترین لذتها ، تنها این است که پیامبر با قرآنش آمد در حالی که این کتاب ، نشانه ای از بلاغت و دستوری است بر شرایع ، نماز و دین در آن واحد.

 

لیبون(دانشمند فرانسوی):

در عظمت و جلال قرآن همین بس که گذشت 14 قرن از نزول آن نتوانسته کوچکترین خللی در آن ایجاد کند. اسلوب بیان و کلمات قرآن چنان تازه و شیرین است که گویی دیروز پیدا شده است.

 

امام خمینی(ره):

قرآن غنی ترین کتاب های عالم است.


موضوعات مرتبط: سخنان بزرگان. речи великих
[ ۸۶/۰۵/۱۲ ] [ 10:19 ] [ سمانه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ستاره و ماهان ... عروسکهای عشقم
بک لینک طراحی سایت